Green Card Ne Zaman Açıklanıyor? 2023 Green Card Başvuru Sonuç Tarihi

Green Card müracaat sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamak isteyen milyonlarca kişi, Yeşil Kart olarakta bilinen Green Card müracaatlarını gerçekleştirildi. Tamamlanan müracaatların akabinde sonuçlarının ne vakit açıklanacağı merak konusu oldu. Pekala, Green Card ne vakit açıklanıyor? Çekiliş sonuçları ne vakit belirli olacak? Detaylar haberimizde.

Amerika Birleşik Devletleri sonları içerisinde oturma, çalışma, eğitim ve süresiz oturma müsaadesi almayı sağlayan Green Card’a müracaatlar tamamlandı. Müracaatların akabinde sonuçların açıklanacağı tarihte heyecanla bekleniyor.

Green Card ne vakit açıklanıyor?

ABD Freetown Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamayla DV 2024 Green Card müracaatları, 5 Ekim – 8 Kasım 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi. Green Card çekiliş sonuçları, 6 Mayıs 2023 tarihinde Türkiye saati ile akşam 19:00’da açıklanacak.

Green Card mülakatları ne vakit?

Green Card çekilişini kazananlar, 1 Ekim 2023 – 30 Eylül 2024 tarihleri ortasında gerçekleştirilecek olan mülakatlara katılacaklar. Mülakat tarihlerine tarihe kadar vize almayanlar bahtını kaybedecek.

Green Card müracaat sonuç ekranı

Green Card müracaat sonuçlarına, müracaat yapılan esnada verilen Confirmation numaranızla ulaşabilirsiniz. Eğer Confirmation numaranızı unuttuysanız, birebir sayfadan bilgilerinizi doğrulayarak Confirmation numaranızı tekrar edinebilirsiniz.

  • 1. http://dvprogram.state.gov adresine girin.

  • 2. Karşınıza çıkan ekranda Mavi renkli ‘Continue’ linkine tıklayın.

  • 3. Karşınıza çıkacak sayfadan Confirmation numarası, Soyadı, Doğum Yılı ve doğrulama kodu yazmanızı isteyen bir form karşınıza çıkacak.

  • 4. En üstteki kutuya 16 Haneli Confirmation numarasını yazın.

  • 5. Bir sonraki kutuya yalnızca soyadınızı büyük harflerle ve Türkçe karakter kullanmadan yazın (ÇİÜĞŞÖ kullanılmamalıdır.)

  • 6. Üçüncü sıradaki kutuya yalnızca doğum yılınızı yazın. 

  • 7. Son kutuya ise sayfada size gösterilen 5 haneli doğrulama kodunu yazın.

  • 8. Submit Linkine tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir