Tokat: Vatandaşlarımızın sorunları çözüme kavuşuyor

Milas Belediyesi, Beçin 1. Soğukkuyu Mevkii mahalle sakinlerinin yağışlı havalarda yaşadığı problemlerin giderilmesi için başlatılan çalışmalar tüm süratiyle devam ederken Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, çalışmaları yerinde inceledi.

DERE VE DSİ’NİN ÇALIŞMALARI SONUCUNDA SORUN BÜYÜDÜ

Beçin 1. Soğukkuyu Mevkii’nin dere nedeniyle problemli bir alan olduğunu vurgulayan Lider Tokat, “Ekiplerimiz bu bölgede ağır bir çalışma sürdürüyor. DSİ’nin yapmış olduğu kimi iş ve süreçler sonucunda bilhassa yağışlı havalarda önemli sorun yaşayan bu alanda muhtarımız ve arkadaşlarımızla yaptığımız değerlendirmeler sonucunda çalışma başlatmaya karar verdik. Vatandaşlarımızın yaşadığı meseleler artık tahlile kavuşuyor” dedi.

YAĞMURDAN KAYNAKLI MESELELER ORTADAN KALKACAK

Beçin’de şu ana kadar 7 bin metre karelik bir parke imalat çalışmasının tamamlanmış durumda olduğunu da belirten Lider Tokat, “Muhtarımızın gösterdiği diğer bir bölge ile birlikte toplam 15 bin metrekarelik bir çalışmamız olacak. Bordür imalatı ile birlikte ayrıyeten koruge boru döşemesi de yaptığımız alanda yağmurdan kaynaklı meseleleri bu çerçevede çözmüş olacağız” diye konuştu.

MÜLKİYET SORUNU GİDERİLECEK

Çalışmalar kapsamında yalnızca mülkiyet sorunu olan bir alanı boş bırakmak zorunda kaldıklarının altını çizen Lider Tokat, ilerleyen süreçte başlatacağımız kamulaştırma süreçleri ile bu sorunu da gidereceklerini söyledi.

PARK ÇALIŞMASI DA YAPILIYOR

Çalışma alanından yaptığı açıklamada, Beçin mahalle muhtarı ile birlikte belirlenen alanda başlatılan park çalışmasının tamamlanmak üzere olduğunu kelamlarına ekleyen Lider Tokat, parkın ilerleyen günlerde vatandaşların hizmetine sunulacağı bilgisini de verdi.

DOĞAL GAZ ÇALIŞMALARI ANA YOL ÜZERİNDE DEVAM EDİYOR

Doğal gaz çalışmaları hakkında da açıklamalarda bulunan Lider Tokat, ana yol üzerinde çalışmaların etkin olarak devam ettiğini kelamlarına ekleyerek “Kalınağıl yol ayrımına kurulacak istasyondan Milas’a doğal gaz gelecek. Bu nedenle çelik borularla ana sınır döşeme işi devam etmektedir. Bir yandan bizim çalışmalarımız, bir yandan doğal gaz çalışmaları ile Beçin’de ağır bir çalışma temposu izlemekteyiz” sözleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir