Şarkıcı Hakan Akayran’a Instagram’da ‘sevgilime takip isteği attın’ dayağı

Sabah Gazetesi’nden Atakan Irmak‘ın haberine nazaran, müzikçi ve gitarist Hakan Akayran toplumsal medya üzerinden gönderdiği arkadaşlık isteği sonrası dehşeti yaşadı. Olay 3 Mart tarihinde gece 03:00 sıralarında Eyüpsultan’da meydana geldi. Sanatçı aracını park etmiş ikametine gireceği sırada daha evvelce tıpkı sokakta oturduğu için tanıdığı Hüseyin G., ile karşılaştı.

Genç adam Hakan Akayran’ın yanına gelerek, ‘Senin İnstagram’ın var mı lan!’ diyerek elinde bulunan telefonu alarak toplumsal medya hesabından genç bir bayanın fotoğrafını gösterdi. Daha sonra gösterdiği kişiyi tanıyıp tanımadığını soran Hüseyin G., tanımadığı yanıtını alınca genç adam saldırmaya başladı. Yumruk darbesiyle yere yığılan Hakan Akayran’ın üzerine diziyle bastıran Hüseyin G., teze nazaran 40-50 yumruk darbesi ile sanatçıyı tanınmayacak hale getirdi.

YARIM SAAT DÖVDÜ

Aldığı yumruk darbeleriyle kendisinden geçen genç adam yarım saat boyunca yediği dayağın akabinde etrafta bulunan vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve ambulans grupları geldi. Akayran, ambulansla hastanede tedavi altına alındı. Kolunda ve çeşitli yerlerinde kırıklar meydana gelen Akayran şüpheliden şikâyetçi oldu.

4,5 YIL MAHPUS STENİYOR

Şikâyet üzerine gözaltına alınan kuşkulu sözünün akabinde nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında doktor raporuna göre Hakan Akayran’ın kemik kırığı oluşacak halde yaralandığı, Hüseyin G.’nin ise kolay formda yaralandığı belirlendi.

Savcılık soruşturma sonunda Hüseyin G., hakkında, ‘Kasten Yaralama’ cürmünü işlediği gerekçesiyle 4,5 yıla kadar mahpus istemiyle iddianame düzenledi. Hakan Akayran ise ‘Basit Yaralama’ cürmünü işlediği gerekçesiyle 1 yıla kadar mahpus istemiyle yargılanacak. Taraflar Asliye Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir