Kılıçdaroğlu: Mütedeyyin kardeşlerim, kul hakkı yiyenlere Allah aşkına oy vermeyin

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Afyonkarahisar mitinginde konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“Gençler demokrasiden yana mısınız? Adaletten yana mısınız? Haktan yana mısınız? Kul hakkını savunanlardan yanında mısınız? Sandığa gideceksiniz, haktan yana, hukuktan yana, demokrasiden yana oy kullanacaksınız. Sizin hayalleriniz neyse tamamını gerçekleştireceğim. Gençler büyük problem çektiğinizi biliyorum. Üniversiteden mezun oluyorsunuz, iş bulamıyorsunuz. İmtihana giriyorsunuz, kazanıyorsunuz, mülakatta hakkınız yeniyor. Bütün bunları çözeceğiz. KPSS’ye gireceksiniz, mülakatı bitireceğim, kim kazandıysa o girecek.

Devlet taşeron çalıştırmaz, takımlı personel ve memur çalıştırır. Kontratlı öğretmen çalıştırmaz, kadrolu öğretmen çalıştırır. Ne dedik, Bay Kemal geliyor! Kimse unutmasın, bütün hepsini çözeceğiz.

Şeker fabrikalarını sattılar. Geleceğim, o şeker fabrikasını alacağız ve yine Afyonluların hizmetine sunacağız. Özelleştirmeden sonra, 34 yıl sonra Türkiye dışarıdan şeker ithal etti.

Londra’nın en lüks kısmındaki bütün mahalleyi bunlar kapatmışlar. Hepsi lüks içinde yaşıyorlar. Ben onları bilmiyor muyum? Gittiler New York’a, 35 katlı gökdelen yaptılar. Sanıyorlar ki Bay Kemal bunları görmeyecek. O gökdelene harcadıkları paraları, Londra’ya kaçırdıkları paraları son kuruşuna kadar getireceğim ve bu millete vereceğim.

Tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumak benim namus borcumdur. Beşli çeteler diyorlar ki ‘Acaba Kılıçdaroğlu’nun ayağını nasıl kaydırırız, bu adam cumhurbaşkanı olmasın. Her türlü iftirayı atıyorlar. Benim o denli saraylarda oturmak üzere bir niyetim yok. Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın mütavazı Çankaya Köşkü var. Gideceğiz, orada oturacağız. Onlar için yandaş, Bay Kemal için vatandaş var. Benim gönlüm sizlerle, size hizmet edeceğim.

Mütedeyyin kardeşlerime sesleniyorum. En büyük günah kul hakkı yemektir. Kul hakkı yiyenlere Allah aşkına oy vermeyin. Allah aşkına günaha ortak olmayın.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir