Gıda zehirlenmesi şüphesiyle 183 öğrenci hastaneye başvurdu

Çaycuma’da taşımalı sistemle eğitim gören 183 ilkokul ve ortaokul öğrencisi, yedikleri yemek sonrası karın ağrısı, mide bulantısı ve ishal şikayeti ile hastaneye başvurdu. Öğrencilerin bir kısmı ayakta tedavi edilirken, yatarak tedavi gören 22 öğrenciden 11’i de taburcu edildi. Çaycuma Kaymakamı Mehmet Göze, hastanede yatan 22 çocuğa geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Çaycuma Devlet Hastanesi Başhekimi Onur Merdivan eşliğinde yaptığı ziyaret sonrası bir açıklama yapan Kaymakam Göze, “Toplam 183 öğrencinin acil servise başvurduğu öğrenilirken, 22 öğrencinin yatışı yapılarak tedavileri devam ediyor. 2 adedinin durumu başkalarına nazaran önemli. Geriye kalanlar bugün taburcu edilir diye düşünüyoruz. Olayla ilgili gerekli incelemeler yapılıyor. Ona nazaran bir çalışma yapılacak. Temel şikayetler yenilen besinler ile ilgili, tavuk, makarna vb. üzere. Şu an rastgele bir tahlil sonucu yok. Etraf hastanelere sevk edilen öğrenci de yok. Zati yatışı yapılan öğrenciler önlem maksatlı burada. Çok önemli sorun yok, durumları iyi” dedi.

Sabah saatlerinde hastaneye gelen öğrenciler, mide bulantısından ötürü hastaneye geldiklerini söyleyerek, “Yediğimiz yemeklerden zehirlendik. Mide bulantısı, ishal belirtisi üzerine sabah hastaneye geldik. Artık analiz sonuçlarını bekliyoruz. Şu an durumumuz iyi” dediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir